DLA DOMU
DLA FIRMY
DLA SZKOŁY
MEDYNET
WBOK
A+ A+ A+
15 846 39 99
Wirtualne Biuro Obsługi Klienta
MENU
Helionet Nowa Dęba,
rewolucja internetowa od 2002r.


HLG Sp. z o.o. bazuje na wiedzy i doświadczeniu zdobytym przy budowie i
obsłudze miejskiej sieci komputerowej Helionet. Jest liderem na lokalnym rynku.
AKTUALNOŚCI

Telewizja - zmiany w ustawieniach

Od jakiegoś czasu wielu nadawców wprowadza zmiany w standardzie emisji. System MPEG-2 zostaje zastąpiony MPEG-4, a jakość emisji z SD na HD. W wielu przypadkach takie działania były poprzedzone równoczesnym nadawaniem w dwóch standardach. Obecnie emisja w jakości SD jest wyłączana, stąd czas na zmiany, które dotkną również naszych Użytkowników. Szczególnie odczują to Odbiorcy usługi telewizji kablowej w technologi DVB-C.

Zmiany takie w technologii DVB-C wymagają ponownego przeskanowania zakresu kanałów. Oczywiście zalecamy, aby zrobić to automatycznie. Co prawda chwilę to trwa, ale całą robotę z ustawieniem zrobi za nas odbiornik. W tym celu proszę postępować zgodnie z instrukcją dostarczoną do Państwa odbiorników. Sytuacja taka nie dotyczy technologii IPTV, gdzie wszelkie zmiany dokonują sie automatycznie. Wystarczy wyłączyć dekoder/STB z prądu i ponownie go włączyć. Przy ładowaniu systemu pobierze on aktualną konfigurację.
Przy okazji zrobiliśmy trochę porządków, przez co zmniejszyła się liczba programów. Nic nie ubyło, usunęliśmy jedynie programy zdublowane.
Za utrudnienia przepraszamy.

Konrad Wesołowski / 2018-01-10


ul. Długa 5
Nowa Dęba


15 846 39 99


FAX 15 846 00 18


biuro@hlg.com.pl
   HLG Sp. z o.o. © 2008-2021, HLG Internet Sp. z o.o. © 2020-2021