DLA DOMU
DLA FIRMY
DLA SZKOŁY
MEDYNET
WBOK
A+ A+ A+
15 846 39 99
Wirtualne Biuro Obsługi Klienta
MENU
Helionet Nowa Dęba,
rewolucja internetowa od 2002r.


HLG Sp. z o.o. bazuje na wiedzy i doświadczeniu zdobytym przy budowie i
obsłudze miejskiej sieci komputerowej Helionet. Jest liderem na lokalnym rynku.
AKTUALNOŚCI

Nasilone ataki DDoS

W ciągu ostatnich kilku dni zauważyliśmy zwiększoną ilość ataków DDoS. Procedury działają poprawnie, co jednak nie zmienia faktu, że atakowany host traci połączenie z Internetem.

O samych atakach pisaliśmy w zeszłym roku, gdzie krótko opisaliśmy czym są i po co są robione. Jest to proceder nielegalny i podlega pod paragraf, o czym zapomnieliśmy wówczas wspomnieć. Ustalić sprawcę da się, gdyż w Internecie trudno być anonimowym, o czym przekonało się wiele osób.
Teraz taka informacja ku przestrodze: jeśli zleceniodawca ataków zostanie ustalony z naszej sieci, to oprócz konsekwencji przewidzianych w prawie i egzekwowanych przez odpowiednie służby i instytucje, złamane zostaną reguły obowiązujące w naszej sieci. Konsekwencją będzie natychmiastowe wypowiedzenie umowy i trwałe odłączenie od sieci. Jeśli umowa jest na czas określony, to ze wszelkimi konsekwencjami finansowymi.
Zdajemy sobie sprawę, że nasi Abonenci to ludzie odpowiedzialni i nie robią takich rzeczy, jednak dostęp do sieci mają również dzieci, które mniej lub bardziej świadomie, chcąc zaimponować kolegom, podejmą działania, za które odpowiedzialność spada na Abonenta.
Bardzo prosimy rodziców o podjęcie tematu z dziećmi, gdyż konsekwencje mogą być niewspółmierne do nieodpowiedzialnej zabawy i chęci błyśnięcia wśród rówieśników.

Konrad Wesołowski / 2019-02-14


ul. Długa 5
Nowa Dęba


15 846 39 99


FAX 15 846 00 18


biuro@hlg.com.pl
   HLG Sp. z o.o. © 2008-2021, HLG Internet Sp. z o.o. © 2020-2021